Multiroom

Multoroom to nowy sposób, aby cieszyć się ulubioną muzyką, wydarzeniami sportowymi, lub filmami gdziekolwiek chcesz w całym domu. System multiroom pozwala rozproszyć muzykę i filmy bez konieczności ustawiania wzmacniaczy, i głośników we wszystkich pomieszczeniach. Wystarczy dyskretny panel sterujący  i głośniki ukryte w suficie lub ścianie. Zaletą jest jednoczesny dostęp do wszystkich multimediów w całym domu. Możesz zacząć oglądać film w salonie a dokończyć go w sypialni, jednocześnie reszta domowników bez przerw będzie cieszyć się muzyką i filmami w innych pomieszczeniach. A wszystko sterowane z twojego tabletu, telefonu lub panelu na ścianie. Oto kilka pytań z jakimi trzeba się zmierzyć planując taki system.

Jak wiele stref będzie w twoim systemie jak je okablować:

Aby zaplanować cały system  multiroom, najpierw należy rozważyć liczbę stref do nagłośnienia. Prosty dwu, trzy pokojowy projekt  można sterować amplitunerem AV wystarczy zainstalować głośniki w strefach . Większe systemy wymagają dodatkowego sprzętu, głośników, planowania i pracy. Najtrudniejszą częścią instalacji systemu multiroom jest dokładne rozplanowanie okablowania stref, oraz integracja z systemem sterowania. Pamiętaj po zakończeniu budowy bardzo ciężko jest uzupełnić okablowanie dlatego tak ważne jest zaplanowanie tego wcześniej.

Ile będzie źródeł

Jest to kluczowe pytanie. Najprostszym rozwiązaniem jest słuchanie tego samego źródła w każdej strefie (np. CD) , w bardziej zaawansowanym systemie możesz oglądać i słuchać  różnych źródeł w każdej strefie (np. CD kuchni, radia FM w sypialni a serwera wideo w salonie). Zastosowanie systemu multisource jest zwykle korzystniejsze i wygodniejsze, ponieważ pozwala każdej osobie słuchać muzyki z własnego wyboru w każdej strefie. Przed przystąpieniem do realizacji pomysłu należy zrobić wstępną listę źródeł audio-wideo np. serwer wideo, CD, radio, serwer muzyczny itp.

Jak sterować

Systemy multiroom oferują wiele możliwości sterowania najprostszym jest używanie prostego pilota IR w każdej ze stref. Bardziej  zaawansowanym sposobem jest korzystanie z panela na ścianie w pomieszczeniu. Najciekawszym rozwiązaniem jest sterowanie z urządzeń mobilnych takich jak tablet lub telefon.

Na wszystkie te pytania możesz uzyskać odpowiedzi od nas, zapraszamy na spotkanie w celu ich omówienia