Kino domowe

Specjalizujemy się w instalacji wysokiej jakości systemów kina domowego, a szczególnie w adaptacji pomieszczeń już istniejących. Jeżeli kiedykolwiek myślałeś o:

-przygotowaniu kina w pomieszczeniu dedykowany

-zamianie garażu lub piwnicy w kino domowe  

-adaptacji salonu do potrzeb kina

….. zgłoś się do nas.

Nasze instalacje kina domowego pozwalają całej rodzinie cieszyć się z oglądanych filmów w idealnym komforcie.Nawet najbardziej ekonomiczne systemy mogą zapewnić  lepszą jakość dźwięku i obrazu od niejednego multipleksu.Mamy dostęp do najlepszego sprzętu i technologii, spędzamy wiele czasu na połączeniu urządzeń w taki sposób aby działały w idealnej harmonii ze sobą oraz z użytkownikiem.

Wraz z rozwojem elektroniki domowej oraz  wprowadzeniem różnych nowych systemów odtwarzania filmów w domu, powstała potrzeba przeniesienia warunków kina wielkoformatowego do prywatnych pomieszczeń. W ten sposób zaczęła się  rodzic idea kin domowych zbudowanych na zamówienie i pod konkretne wymagania klienta. Każdy system kina domowego budowany jest na potrzeby konkretnego pomieszczenia w domu naszego klienta. Istotną sprawą jest aby już na etapie projektowania domu uwzględnić pewne założenia konstrukcyjne  które później ułatwią  przeniesienie warunków kina do domu. Najlepszym miejscem na budowę takiego systemu jest piwnica , są to duże pomieszczenia najczęściej zupełnie bez okien lub z małymi otworami okiennymi. Taka lokalizacja potem nie jest uciążliwa dla domowników z powodu dużego hałasu jakie generuje kino. Oraz ułatwia całkowite zaciemnienie nawet w słoneczny dzień.  Ważne na tym etapie jest zaprojektowanie odpowiedniej wentylacji pomieszczenia ciche i wydajne pompy powietrza powodują że długie godziny spędzone na oglądaniu filmu w zamkniętym pomieszczeniu nie zamienią się w męczący seans filmowy w dusznym kinie. Kolejnym ważnym etapem budowy kina jest okablowanie pomieszczenia , musimy tu pamiętać o kablach głośnikowych i kablach wideo. Kable głośnikowe nie ulegają tak szybkim zmianom technologicznym jak kable wideo. Praktycznie każdy nowy standard odtwarzania płyt dvd przynosi nam nowe możliwości przesyłu sygnału wideo. Każdy porządny system musi być przygotowany do przesyłu sygnału , który obowiązuje teraz i te które będą obowiązywać w przyszłości. Należy pamiętać o kablach analogowych i cyfrowych oraz o pozostawieniu miejsca na nowe kable. Kolejnym etapem jest aranżacja wnętrza i przygotowanie akustyczne. W tym miejscu ścierają się dwie materie konstruktor kina i jego założenia akustyczne z architektami i ich wizją pomieszczenia.

Koncepcja architektoniczna musi być konsultowana z projektantem pomieszczenia w zakresie akustycznym będzie to miało duży wpływ na końcowy efekt dźwiękowy. Należy unikać gładkich kamiennych powierzchni oraz materiałów które odbijają światło wszystko powinno być raczej utrzymane w ciemnych matowych kolorach. Na tym etapie dobierane są także głośniki które będą zastosowane w naszym systemie. W obecnej chwili najpopularniejszym systemem dźwiękowym jest system 7.1 . Opiera się on na siedmiu głośnikach trzech przednich czterech tylnych i efektowych głośnikach , oraz na głośniku nisko tonowym . Wszystkie trzy kolumny głośnikowe (lewy, centralny i prawy) powinny mieć  takie same układy głośników, co gwarantuje pełną spójność brzmienia w planie przednim. Pozorne źródła dźwięków mogą w sposób całkowicie płynny przemieszczać się po scenie.  Parametry  brzmieniowe właściwości zespołów lewego i prawego (a przy okazji i centralnego), muszą odpowiadać nie tylko wymaganiom instalacji kina domowego, ale i krytycznego odsłuchu muzyki w trybie stereofonicznym. Subwoofery uzupełniają pasmo tylko o zakres najniższych częstotliwości, mając tam jednak bardzo wysokie możliwości mocowo-natężeniowe, wystarczające do obsługi najbardziej ekstremalnych kinowych efektów specjalnych. Wielkość i moc głośników powinna być uzależniona od kubatury pomieszczenia. W tym momencie możemy zabierać się za dobór sprzętu Elektronika powinna być dobrana do mocy głośników , potrzeb  klienta oraz pomieszczenia . Całość dopełnia projektor i ekran. Należy tu pamiętać aby nie przesadzić z wielkością ekranu i uniknąć efektu oglądania filmu z pierwszego rzędu w kinie. Tak zaprojektowane kino stroi się do warunków w pomieszczeniu i oddaje do użytku zadowolonemu właścicielowi.